Archiwa miesięczne: Listopad R


Platforma developerska Samsung SmartTV

Współczesne telewizory oferują znacznie więcej niż tylko „zwykłe” oglądanie programów telewizyjnych. Praktycznie standardem w obecnie sprzedawanych telewizorach jest dostęp do internetu oraz możliwość uruchamiania dedykowanych aplikacji. Jednym z liderów tego rynku jest koreański producent, firma Samsung. W swoich telewizorach i czytnikach BlueRay udostępnia ona platformę SmartTV, która umożliwia instalację aplikacji pobranych z serwisu Samsung Hub. Dodatkowo wykorzystując środowisko developerskie można samodzielnie tworzyć własne aplikacje. Taką aplikację można później wgrać do swojego telewizora lub udostępnić w serwisie Samsunga w ogólnodostępnym sklepie” z aplikacjami. W tym artykule chciałbym przedstawić, możliwości platformy developerskiej dla środowiska SmartTV.


Architektura_IT

Architektura Rozwiązań vs. Architektura Korporacyjna

Intuicyjnie każdy wie lub czuje, czym jest architektura oraz czym zajmuje się architekt. Jeśli ktoś potrzebuje bardziej formalnej definicji, bez trudu znajdzie ją w literaturze fachowej lub internecie. Jednak od jakiegoś czasu słowa „architektura” i „architekt” nie kojarzą się wyłącznie z budownictwem. Nie powinno to specjalnie dziwić, bo wyobraźnia przestrzenna – konieczna w zawodzie architekta – stała się niezbędna również w innych dziedzinach. Jedną z nich jest IT – i to zarówno w sferze oprogramowania, jak i sprzętu.


Zarządzanie uprawnieniami w Project Server 2010, część 1

Project Server 2010[1] ma rozbudowane mechanizmy zarządzania uprawnieniami, dzięki którym można je nadawać elastycznie i zgodnie z wymogami bezpieczeństwa danej organizacji. Na blogu tym zostaną omówione (w formie cyklu artykułów) kluczowe zagadnienia związane z zarządzaniem uprawnieniami w środowisku Project Server 2010. W skład nich wchodzą: zarządzanie użytkownikami, zarządzanie grupami, zarządzanie kategoriami i zarządzanie uprawnieniami globalnymi. Przy okazji opisywania tych zagadnień, omówione będę inne bardziej szczegółowe elementy, takie jak np. SPZ (Struktura Podziału Zasobów), synchronizacja uprawnień Project Server z uprawnienia witryn projektowych, działającymi w oparciu o funkcjonalność SharePoint Foundation oraz inne.