Archiwa miesięczne: Grudzień R


UX – co to tak właściwie jest?

W ciągu ostatniego dziesięciolecia pojawił się bardzo dynamiczny trend wzrostowy związany z pojęciem UX. Największe firmy coraz częściej dostrzegają potrzebę stosowania technik UX, CX, IA. Niestety w  wielu innych, UX ciągle raczkuje – wynika to z bardzo małej liczby specjalistów w tej dziedzinie oraz ograniczonej wiedzy o wpływie sposobu projektowania UX na odbiór naszych produktów. Postaram się przybliżyć tę tematykę. Tworząc pewien zarys komponentów zawartych w szeroko pojętym UX, chciałbym zarazem „odczarować” te tajemnicze zestawienia literek.


Zarządzanie uprawnieniami w Project Server 2010, część 2 Zarządzanie grupami

Artykuł ten kontynuuje wątek poruszony już wcześniej, w tekście dostępnym pod adresem Zarządzanie uprawnieniami w Project Server 2010, część 1. W poprzednim odcinku omówiłem zagadnienia związane z kontami Project Server. Tym razem chcę się skupić na grupach, a zwłaszcza na ich tworzeniu i synchronizacji z grupami Active Directory.


UIWebView – prezentacja stron internetowych w aplikacjach IOS

W niektórych projektach związanych z systemem iOS dla urządzeń takich jak iPhone, iPad oraz iPod napotykamy na konieczność wyświetlania zawartości stron internetowych wewnątrz aplikacji. W takim przypadku system iOS pozwala nam użyć gotowego komponentu, jakim jest UIWebView. Chcę pokazać, jak go wykorzystać oraz jak pozyskiwać wyświetlane w nim dane.